Arastta 1.6 e-Ticaret sistemi yayınlandı

Gelişmiş e-Ticaret platformu oluşturmanızı sağlayan, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir yazılım olan Arastta‘nın 1.6 sürümü geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Bir çok sorunun giderildiği ve yeni özelliklerin eklendiği bu sürüme zaten Arastta kullanmakta olan mağaza sahipleri admin panelleri aracılığı ile tek tıkla güncelleme yapabilirler.

Peki Arastta 1.6 gelen yenilikler neler, bir de ona göz atalım:

Arastta 1.6 Yenilikleri

e-Ticaret siteleri artık sadece satış işlemlerinin yapıldığı siteler değil. Gerek SEO açısından güncel içerik sağlamak ve belirli kelimelerden ön sıralarda yer almak için, gerekse de müşterilere artı değer katacak içeriklerin paylaşımı sağlanarak sitede geçirilen süreyi arttırmak ve sosyal medyada paylaşımları arttırmak adına e-Ticaret sitelerinde bloglar da yer alıyor. İşte bu ihtiyacı karşılamak üzere Arastta 1.6 ile birlikte artık mağazanızda ücretsiz Blog sayfaları oluşturabiliyorsunuz. Blog sisteminizde istediğiniz kadar kategori ve gönderi oluşturmanız ve bu gönderileri etiketlemeniz mümkün.

Blog özelliğinin haricinde Stripe ödeme metodu da, özellikle yurt dışında Arastta’yı kullanan kişiler için kullanıma sunuldu. Bu arada belirtmek lazım ki Arastta’nın Türkiye’de yer alan tüm bankaların sanalpos’unu destekleyen ödeme modülü de mevcut.

Sitede yer alan ürünleri farklı filtrelere göre (en yeni ürünler, en çok satanlar, özel ürünler, rastgele ürünler vs) gösterebilen Products modülünde de geliştirmeler gerçekleştirildi.

Çoklu dil (birden fazla dilde yayın yapabilme) özelliğini en iyi şekilde bünyesinde barındıran Arastta’ya bu sürümle birlikte, yine çoklu dil konusunda, yeni bazı özellikler de geldi. Bunlardan ilki artık Cart, Checkout gibi tüm mağazalarda yer alan URL’ler (sayfa adresi) farklı diller için tercüme edilebiliyor. Yani artık sitenizde magaza.com/checkout.html yerine magaza.com/odeme.html gibi bir adres oluşturabileceksiniz.

Ayrıca mağaza ilk kurulduğunda gelen örnek içerik (demo content) de artık farklı dillere özel olarak çevirilebilmekte.

Daha başka geliştirme ve düzeltmelerin yer aldığı Arastta’yı hemen indirmek ve incelemek için İndirme sayfasına gidebilirsiniz. Veya kurulum vb teknik detaylarla zaman kaybetmeden bulut (cloud) üzerinde ücretsiz mağazanızı oluşturarak Arastta’yı hemen deneyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz

2008 - 2021 / Optimum Tasarım