Joomla 3.7 yayınlandı

Dünyayın en çok tercih edilen 2. içerik yönetim sistemi (CMS) olan Joomla için dün yeni bir ana sürüm güncellemesi yayınlandı. 700’den fazla geliştirmenin bulunduğu bu sürüm öne çıkan bir kaç özelliği ile daha güçlü bir CMS haline geldi.

Joomla 3.6.4 güvenlik güncellemesi

21 Ekim’de Joomla resmi twitter hesabından yapılan duyuruya göre, 25 Ekim 2016 tarihinde yeni bir Joomla sürümü yayınlanacaktı ve bu sürüm çok önemli güvenlik açığını gidermek için önemliydi:

Kolay ve hızlı eTicaret sitesi

eTicaret bütün dünyada durdurulamaz bir ivme ile artmakta ve hatta artık birçok yenilikçi marka ilk olarak satışlarına eTicaret ile başlamakta. Türkiye’de de benzeri bir durum söz konusu.

Özel tasarım ya da hazır tema?

Günümüzde artık her şey kolaylaşıyor ve en karmaşık şeyler dahi son kullanıcıların üstesinden gelebileceği bir hale dönüşüyor. Yani daha düne kadar Windows bir bilgisayara format atmak için “bilgisayarcı” bulmak gerekirken, bugün bilgisayarların içerisinde hazır gelen programlar aracılığıyla sahibinin birkaç tık ile bilgisayara format atması mümkün.

Hazır CMS mi, özel kodlama site mi?

Küçük kurum, kuruluş veya kişilerin CMS yani Joomla, WordPress, Drupal, Grav, Pagekit gibi içerik yönetim sistemlerini kullanmalarına alışığız. Bunun başat iki sebebi var: